Опитайте приставката на Ludsport.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.

Без майтап

Един от най-значимите отбори у нас изпада от Първа лига?

Публикувано

на

Един от най-значимите отбори в родния футбол – Славия, може да изпадне от Първа лига. Опасността „белите“ да се сбогуват с елит се увеличи драстично след днешното поражение с 0:1 от Верея в мач от 30-ия кръг. Голът заби Педро Еуженио минута преди края. Така „белите“ изостават на 7 точки от Ботев (Пд) и на 5 от старозагорци 2 кръга преди края на плейофите на група „А“ от втория етап на дивизията.

Това значи, че вероятността Славия да задмине Ботев вече официално е нулева, а да си размени мястото с Верея – само на теория. Новаците в елита имат по-добър баланс в преките мачове с „белите“ и ще им стигне само точица от последните 2 срещи – домакинство на Ботев и гостуване на Монтана, за да участват в борбата за 7/10-о място.

Славия пък се очертава да е част от плейофите за спасение (11/14-о място), заедно с Монтана, Нефтохимик и Локомотив (ГО). Славия се очертава да приключи 3-ти в група „А“ и ще играе с последния от група „Б“ (Локо ГО/Нефтохимик), докато третият от група „Б“ ще срещне Монтана. Победителите от 2-те двойки след това спорят помежду си, като крайният победител приключва 11-ти и се спасява. Загубилият финала завършва 12-ти и ще се бори за мястото си с 3-тия от Втора лига.

Загубилите първия етат от елиминациите пък ще спорят помежду си, като победителят приключва 13-ти и има правото да защити елитния си статут срещу 2-рия от Втора лига. Загубилият изпада директно.

Всички сблъсъци са на разменено гостуване.

Slavia – Vereya 0:1 by bgsport