Опитайте приставката на Ludsport.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.

Бомбата на десетилетието в Лига Европа!

Публикувано

на

Хърватският гранд Хайдук (Сплит) допусна може би най-голямата изненада в последните години в евротурнирите, след като стана за срам срещу непретенциозния малтийски Гзира Юнайтед в първия предварителен кръг на Лига Европа.

След успех с 2:0 в първия мач на островната държава, то срещата-реванш на „Полюд“ изглеждаше за протокола и сякаш въпросът бе с колко гола ще си тръгнат скормните гости. Хайдук водеше с 1:0 до 57-ата минута. Жради изведе домакините напред, но след това опонентите им отговориха с цели три попадения – гол на Жеферсон и два на Коне.

Вторият гол на Хамед Коне дори дойде в шестата минута на даденото от рефера продължение, за да може Гзира Юнайтед да продължи към втори кръг, където ще играе срещу Вентспилс.